#31 gadająca głowa

     Przyszło nam żyć w prześmiesznych czasach, w których prawdziwe wartości spychane są do najniższej szuflady naszej podświadomości. Nie potrafimy żyć dla kogoś, z kimś. Nie potrafimy tworzyć zwykłych i niezwykłych relacji, bo powoli zatracamy tę umiejętność. 
      W dzisiejszym świecie ktoś, kto dobrze wie czego chce od życia, ma swoje pasje i potrafi je realizować, jest uznawany za dziwaka. Bo jak to? Przecież już nikt nie robi nic poza wyznaczoną nam normę. Ludzie, którzy nazywają się dorosłymi cały czas się gubią. Nie potrafią odpowiedzieć sobie na pytanie, czego tak naprawdę w życiu chcą. A przecież żeby coś w życiu osiągnąć, trzeba obrać sobie jakiś cel. Chociażby bycie dobrym człowiekiem. Inaczej mam wrażenie, że żyjemy - to fakt. Ale z dnia na dzień. Ten dziwny świat próbuje zamknąć nas w mydlanej bańce ze ściśle określonymi zasadami. Ale czy wtedy faktycznie żyjemy? Czy jesteśmy jedynie kolejną kopią peudoczłowieka, który nie wie czego chce? Mamy aktualnie tyle możliwych opcji do zrealizowania, że sami tak naprawdę nie wiemy czego chcemy. A zawsze to te najprostsze rozwiązania są najlepsze. Nasze czasy są beznadziejne. Nikt nie próbuje się już nawet wyróżniać, bo po co? Dzisiaj człowiek, który łączy studia z pracą uznawany jest za osobę ambitną. A jeszcze nie tak dawno, w czasach młodości naszych rodziców to wszystko było normą. Ludzie wybierali najprostsze opcje i byli szczęśliwi. Więc dlaczego my nie możemy tak żyć? Dawniej celem ludzi było to, aby być szczęśliwym. Dzisiaj do szczęścia potrzebujemy kolejnego auta i worka z pieniędzmi. I co, gdy już to zdobędziemy? 
     My - ludzie tych czasów, pałętamy się po świecie jak wyrzucony papierek, popychany przez wiatr. 


*Coś ważnego do obejrzenia. Gadające głowy - Krzysztof Kieślowski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeżeli podoba Ci się mój blog, zaobserwuj go by być na bieżąco. Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze. To co tu opisuję jest moją własną opinią i nie narzucam nikomu, by postępował według moich zasad. Szanuję komentatorów, którzy czytają posty do końca. Jeżeli chcesz napisać coś niemiłego, przemyśl to dwa razy. :)
~ jarmosievitz

Copyright © 2014 jarmosievitz , Blogger