#8 jestem zakochana

   Jednym z naszych celów życiowych jest odnalezienie osoby, z którą spędzimy całe życie. Po drodze tworzymy mniej lub bardziej udane związki. Nie zastanawiamy się dlaczego odnalezienie tej jedynej osoby, z którą spędzimy całe życie trwa tak długo. Ciągle coś nas nudzi więc szukamy tego, co uczyni nasze życie wyjątkowym. 


   Do każdego związku, nawet tego najlepszego po pewnym czasie wkrada się rutyna. Ludzie oddalają się od siebie i zaczynają zastanawiać się, czy ich związek ma sens i czy faktycznie do siebie pasują. Jest to dobry moment, żeby przeanalizować to, jakby nam było z inną osobą. Wyobrażamy sobie, co by było gdybyśmy stworzyli związek z inną osobą, z którą w danym momencie lepiej się dogadujemy. Prowadzimy podwójne życie - tkwimy w związku, w którym jesteśmy naprawdę, a wieczorami w myślach tworzymy historie z nową osobą, w nowym związku. To, co łączy nas z naszym partnerem czy partnerką nie może funkcjonować prawidłowo, bo w naszej głowie wciąż siedzi inna osoba, z którą chcemy stworzyć coś lepszego. Jesteśmy przekonani, że to z osobą, z którą jesteśmy jest coś nie tak, ponieważ nie jesteśmy przy niej szczęśliwi. Mamy pewność, że nowy związek da nam coś niepowtarzalnego. Rozpoczynamy nowy związek i po pewnym czasie, kiedy minie fascynacja daną osobą, jesteśmy znów znudzeni. Zrywamy, szukamy kogoś innego, nudzimy się i tak w kółko. Zakochujemy się w kimś innym, gdy tylko w naszym związku pojawia się rutyna. Szukamy kogoś, z kim znajdziemy wspólny temat, kiedy z ukochaną osobą te tematy już dawno się skończyły i w ten sposób zataczamy błędne koło, bo z nikim nigdy nie stworzymy idealnego związku. Każdy związek jest pełen kłótni i kompromisów. To nie jest coś, do czego wracamy kiedy mamy ochotę. To coś, co musimy pielęgnować bez względu na to jaki mamy humor.
   Nie wierzę w przeznaczenie, ponieważ ludzi na świecie jest zbyt wiele żeby mogli dogadywać się tylko z jedną osobą, ale wierzę w to, że można stworzyć związek, w którym rutyna nie będzie problemem. Na pewno nie jest to łatwe, ale skoro dwoje ludzi szanuje się i dogaduje, to dlaczego to co ich łączy ma przekreślić nuda? Czy jeżeli zakochujemy się w kimś innym będąc w związku i powtarzamy to jeszcze dziesięć razy, to czy kochaliśmy chociaż jedną z tych osób? 

20 komentarzy:

 1. Oj ja to zdecydowanie jestem w tym pięknym stanie jakim jest zakochanie i mogę cieszyć się z tych małych rzeczy, które mój daje mi każdego dnia. I nie ma co szukac dobrych rzeczy w innych, ciagle trzeba odrywac te fajne w osobie, z którą jesteśmy. Mimo tej rutyny, w którą kiedyś trzeba wpaść (ale oby udało się wyjść).

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja jeszcze nigdy nie zaznałam tego uczucia, ale mam nadzieję, że będzie mi to dane :) Miłość jest bardzo ważna w naszym życiu! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Również jestem zakochana. Zdecydowanie najlepsze uczucie. :D Fajnie piszesz, na pewno tu wrócę.
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie:
  siostry-pinkyandmozg.blogspot.com
  papierowexmiasto.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Od ponad 4 lat jestem w związku, i pomimo jakiś kłótni i małych problemów to mogę śmiało powiedzieć że kocham mojego chłopaka i rutyna nam nigdy nie grozi :D mamy te same pasje i kochamy podróżować, najważniejsze jest to żeby znaleźć z drugą osobą wspólne zajęcia ;) bardzo mądry post! a ostatnie pytania skłaniają do refleksji ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ta pierwsza faza zakochania jest fajna, ale późniejsza, taka bardziej dojrzała miłość też jest super. Jeśli na kimś naprawdę nam zależy to myślę, że przezwyciężymy wszystko.

  OdpowiedzUsuń
 6. a ja nie umiem się zakochać :D

  OdpowiedzUsuń
 7. rewelacyjny blog!

  http://kaarollkaa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Myślę, że jak związek kończy się przez rutynę, to znaczy, że ludzie się nie dobrali.

  OdpowiedzUsuń
 9. Rutyna z czasem może się pojawić, szczególnie jak długo mieszka się razem i dopadają nas codzienne obowiązki. Ale najważniejsze żeby tą rutynę umieć przełamywać i pielęgnować uczucia które łączyły dwie osoby na początku związku :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Very cool post, dear!<3
  I'd be happy blogging friendship and mutual subscription ♥
  Julia Shkvo

  OdpowiedzUsuń
 11. W życiu zazwyczaj pojawia się rutyna, nie tylko w związku partnerskim. We wszystkim co na początku sprawiało euforie, po ich opadnięciu wkracza rzeczywistość, niekiedy szara i mniej radosna. Grunt by w tych bladych kolorach, odnaleźć te bardziej intensywne. W związku czy bez niego:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Sama jeszcze nigdy nie byłam zakochana nie licząc krótkich zauroczeń w szkole podstawowej :p Też nie wierzę w przeznaczenie i wszystkie inne zabobony z tym związane. Bardzo podoba mi się twoja forma wpisów i będę zaglądać częściej!
  MÓJ KANAŁ NA YT
  MÓJ BLOG

  OdpowiedzUsuń
 13. Powiem Ci, że ja lubię tę rutynę z moim narzeczonym :) zamieszkaliśmy razem trochę z biegu i szalenie się tego bałam, że jak to będzie, bo to już nie randki, tylko normalne życie. I jest dobrze :) wieczorem każdy sobie czyta książkę, czasami gdzieś wyjdziemy, czasami pogadamy - polecam ;) normalne życie jest najlepsze :)

  OdpowiedzUsuń
 14. U mnie tymczasowo pojawiały się tylko zauroczenia, żadnego zakochania :)
  http://paulan-official-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 15. Jeszcze nie byłam prawdziwie zakochana. ;]

  OdpowiedzUsuń
 16. Ja czegoś takiego jak dotąd nie doświadczyłam. Jestem z moim chłopem już ponad 4 lata i wiadomo, jest inaczej niż na początku, ale ja chyba wolę aktualny stan rzeczy niż to zauroczenie :D

  OdpowiedzUsuń
 17. Uważam, że zakochać się w kimś to nie jest żaden problem. Problem zaczyna się robić gdy myślimy że nie musimy dbać o to uczucie, gdyż będzie ono wiecznie trwało. Udany związek to jest prawdziwa sztuka... która wymaga ciężkiej pracy i zaangażowania. :)

  OdpowiedzUsuń

Jeżeli podoba Ci się mój blog, zaobserwuj go by być na bieżąco. Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze. To co tu opisuję jest moją własną opinią i nie narzucam nikomu, by postępował według moich zasad. Szanuję komentatorów, którzy czytają posty do końca. Jeżeli chcesz napisać coś niemiłego, przemyśl to dwa razy. :)
~ jarmosievitz

Copyright © 2014 jarmosievitz , Blogger